POMOC OPUŠTĚNÝM PSŮM

                   . . . .   aneb co mě baví a naplňuje 

"přátelé tomu říkají psí útulek u Mančíků"

Ano, vidíte správně , tohle jsou členové naší rodiny, naše smečka.

Dovolte, abych Vám je krátce představila.

                Bety

Pražský krysařík, převzat s příšerných podmínek. Je jí 7 let, prodělala 2x operaci nádoru, již jsme nevěřili, ale stále je tu s námi a doufáme, že ještě dlouho bude.


                Sofie

Čivavu si pořídila jako módní oblíbené plemeno rodina se synem, u kterého diagnostikovali alergii na srst. Co si budeme povídat, v této době existují léky na alergii, ale proč bychom se obtěžovali, a tak se milého psa prostě zbavili. U nás je to "big boss" a vůdce celé smečky :)


                Myiake

Japonský čin, byl odkoupen z chovatelské stanice, kde ho chtěli nechat utratit, protože nebyl vhodný k výstavám díky své panické hrůze z dětí a bázlivosti. Bohudík skončil u nás. Mioušek má nyní 6 let a je to prostě moje láska největší, protože je se mnou na každém kroku.


                Ares

Japonská akita, kterou si pořídila romská rodina, která se ho zbavila jako problémového psa. U nás je Ares již 4 roky a je naprosto klidný a poslušný pes. Ale proč bychom hledali chybu v sobě, že jsme si bez zkušeností pořídili psa,na kterého zkrátka nemáme, když za všecko vlastně může pes....


                Enkio

Japonská akita,nehodila se do chovu, neodpovídá vzhledově standartům .U nás na standarty z vysoka kašleme a Enkio alias Ajka je právoplatným členem naší smečky.


           Zirkon  R.I.P.2017

12ti letý bývalý hlídací veterán, dědouška jednoduše vykopli na ulici, se třemi rakovinovými nádory. Zachránila jej prakticky již na smrt vyčerpaného majitelka psího útulku Záchranný koráb v Šaštíně. Odsud jsem se ho ujala a po odstranění nádorů a zkulturnění si Zirkon vesele užil klidného stáří. Navždy má místo v našich srdcích †.


                 Deina

Deinu jsem objevila v útulku Skalica, kde byla 3,5roku prakticky od štěněte. Bohužel nezapře ani na druhý pohled předky ovčáka a pitbulla a to bohužel není nejvyhledávanější kombinace. Přesto všechno je Deina naprosto nekonflitní, vycvičený hravý pes , který jako jediný vychází naprosto se všemi ostatními psi. Pokud tedy nepočítám sousedovy ovce ty jí do oka prostě nepadly :)


funny

Příběh Fanynky jak jí říkáme, je jiný. Fanynka není naše, přestože je u nás již půl roku. V podstatě jsem se k ní dostala úplnou náhodou díky mé práci v realitách. Fanynčina panička skončila nepohyblivá v nemocnici a Fanynka zůstala sama v letošním parném létě v rozpáleném bytě v panelovém domě. Užívala 7 prášků na srdce a její stav byl opravdu vážný. Fanynky jsem se ujala dočasně, zajistila odbornou lékařskou diagnózu, kde jsme k našemu zděšení zjistili, že je Fanynka naprosto zdravý pes a předepsanými léky ji veterinář málem zabil. Samozřejmě se mu hodilo měsíčně brát od starší klientky 2.000kč za léky za léčbu Fanynky. Říkám si kam ten svět spěje, co to s lidmi je?

Naštěstí se Fanynka dostala k nám, je zdravá , má tady bandu na hraní a spokojeně čeká na paničku, kterou jsme navštívili v rehabilitačním centru      a se kterou si pravidelně voláme a skypujeme.

Lidé utrácí neskutečné množství peněz za věci , které vlastně nepotřebují, a málokdo se pozastaví , zamyslí a pošle byť jen symbolickou částku na opuštěné psy. Jsem šťastná, že mám ve svém okruhu přátel stále dobré lidičky,se kterými se snažíme ať už sdílením nabízených opuštěných zvířat prostřednictvím sociálních sítí, nebo finančně či materiálně pomáhat Záchrannému korábu , útulku v Skalici, ale i dalším menším místům v ČR, která pomoc nutně potřebují


Pokud se Vás malinko dotklo něco z toho co jsem napsala nebo udělala a chcete byť jen malinko udělat něco správného, nebo adoptovat pejska, neváhejte mě kontaktovat.

Funny